Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників

 

    

Проект фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом

(International Visegrad Fund)

http://visegradfund.org

Назва проекту:

«Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників» 

Лідер проекту – Громадська Організація Асоціація гірських провідників "Ровінь", м. Львів

Партнери проекту:

  1. 1.      Громадська організація «Гірський рятувальний центр», м. Івано-Франківськ

https://www.facebook.com/mountain.resque

  1. 2.      Гірська добровільна пошуково-рятувальна служба – Група Криніцка (Польща) (GórskieOchotniczePogotowieRatunkowe - GrupaKrynicka)

www.gopr-krynica.pl

  1. 3.      Гірська рятувальна служба Пенінського національного парку (Словаччина)  (Horská službaPieninskéhonárodnéhoparku)

http://hspienap.webnode.sk/

  1. 4.      Гірська служба Чеської Республіки (Єзерські гори) (Horská služba ČRo.p.s. (Jizerskehory)

https://www.horskasluzba.cz/cz/oblasti/jizerske-hory

Метою проекту є налагодження співпраці та посилення комунікації між гірськими рятувальниками та гірськими провідниками Івано-Франківської та Львівської областей (Україна), Прешівського краю (Словаччина), Малопольського та Підкарпатського воєводств (Польща), а також Єзерських гір (Чехія).

Гірська рятувальна служба України знаходиться в стадії реформування. Діяльності подібних служб у європейських країнах демонструє їх ефективність за умови залучення до рятувальних операцій громадських рятувальників. Цей досвід може бути корисним і альтернативним способом функціонування гірської пошуково-рятувальної служби в Україні. Співпраця з колегами з Польщі, Словаччини України та Чехії допоможе в уніфікації стандартів діяльності гірських рятувальників Карпатського регіону та налагодженні співпраці між ними для забезпечення трансферу добрих практик на основі досвіду ЄС.

Проект передбачає створити платформу для сталого діалогу та ефективної співпраці гірських провідників та рятувальників, що працюють у транскордонних гірських регіонах України, Словаччини, Чеської Республіки та Польщі для обміну інформацією та досвідом, передачі стандартів та найкращих практик у рятувальних та пошукових заходах в горах / печерах/ річках. Спільні навчання дозволять розробляти спільні дії в надзвичайних ситуаціях: лавини, гірські повені тощо; створити механізми обміну інформацією (запобігання аваріям, реагування, допомога). Зібрана та поширена серед туристів та гірських провідників інформація про пошуково-рятувальні пункти, пункти швидкої допомоги, туристичні притулки в гірських районах України, Польщі, Словаччини, Чехії буде корисна для тисячі туристів, які подорожують у Карпатах.

 

Проектом передбачено реалізація наступних заходів:

1)     Проведення міжнародної конференції з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні для побудови тісної співпраці між людьми та організаціями, що працюють у сфері туристичного супроводу та  рятувальних дій в горах, а також розвитку туризму загалом на тривалу перспективу.

2)     Видання довідника з контактами пошуково-рятувальних пунктів, станцій медичної допомоги, гірських притулків в гірських районах: Львівської та Івано-Франківської областей (Україна), Малопольського та Підкарпатського воєводств (Польща), Прешівського краю (Словаччина), Єзерських гір (Чехія).

3)     Низку спільних навчань для громадських рятувальників та гірських провідників в Польщі, Словаччині, Чехії та Україні, що забезпечить підвищення кваліфікації державних та громадських рятувальників та покращить можливості для спільного реагування на надзвичайні ситуації в Карпатському регіоні.

Партнери проекту переконані, що виконання запланованих заходів, без сумніву, підтвердить позитивний імідж карпатського регіону Україна-Польща-Словаччина-Чехія як стабільного і безпечного для мешканців та туристів.

Старт проекту з 01 березня 2018 року.