17 березня у м.Львові відбулась Міжнародна конференція з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні

Платформу для співпраці гірських рятувальників в Карпатському регіоні в рамках проекту за фінансової підтримки International Visegrad Fund закладено!

17 березня 2018 року відбулася міжнародна конференція за участю представників ГО Асоціація Гірських Провідників "Ровінь", ГО Гірський рятувальний центр, Grupa Krynicka GOPR, Horská služba Pieninského národného parku, Horská služba ČR, Другий Спеціалізований Центр Швидкого Реагування ДСНС України, Гірська оперативно-рятувальна служба, "Туристсько-спортивна спілка України", Контрольно-рятувальні служби Львівщини, Закарпаття, Чернівецької області, Львівської ОДА та Івано-Франківської Обласної Ради, ГО «Туристичне Товариство Карпатські стежки» Туристично-спортивний клуб "Чорногора", «Хвилі Черемошу», КП «Муніципальна варта м. Івано-Франківськ», а також бізнесу та діючих гірських рятувальників. Загалом участь у конференції прийняли понад 60 учасників.

Європейські партнери готові поділитись досвідом діяльності добровільних гірських пошуково-рятувальних служб та моделями співпраці з органами державної влади.

Результатом конференції стане підписаний меморандум про співпрацю між усіма зацікавленими органами влади, організаціями, службами та фізичними особами в Україні (які взяли участь у конференції і не тільки). Також усіх учасників буде об’єднано в групу на сторінці проекту Project "Carpathian Mountain Rescue Cooperation Platform" («Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників»), де ми в режимі реального часу можемо спілкуватись, висловлювати свої думки та пропозиції щодо об’єднання та домовлятись про здійснення реальних кроків щодо покращення стану безпеки туристів у Карпатському регіоні.

Висловлюємо подяку всім небайдужим, які долучились до підготовки та проведення Міжнародної конференції, а особливо International Visegrad Fund за фінансову підтримку, відділу з питань міжнародних зв'язків, інвестицій та проектної діяльності Івано-Франківської обласної ради, Управлінню туризму та курортів Львівської ОДА, правлінню Асоціації гірських провідників "Ровінь".

Конференції з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні

17 березня 2018 р. м. Львові відбудеться Міжнародна конференція "З питань безпеки туристів у Карпатському регіоні» в рамках реалізації проекту "Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників", що реалізується за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду. 

Організатор: ГО Асоціація гірських провідників «Ровінь»

Партнери:

  • Громадська організація «Гірський рятувальний центр», м. Івано-Франківськ
  • Гірська добровільна рятувальна служба – Група Криніцка (Польща)
  • Гірська рятувальна служба Пенінського національного парку (Словаччина)
  • Гірська служба Чеської Республіки (Єзерські гори)

В програмі серед іншого передбачено обговорення та дискусії стосовно можливостей трансформація досвіду партнерів для реформування гірської рятувальної служби в Україні. 

Місце проведення: Конференц-зал готелю «СВ», вул. П. Орлика 5 Б

Навчання з лавинної безпеки

23-25 лютого в с.Пилипець за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду відбулись спільні навчання з лавинної безпеки в який прийняли участь гірські провідники, рятувальники та фрірайдери. Тренери з Польщі та Словаччини поділились знаннями та досвідом стосовно: видів лавин, визначення ступнів лавинної небезпеки різними методами, способів запобігання потрапляння у лавину, а також використання у зимових походах біперів (піпсів), організація і проведення пошукових робіт та багато іншого. Сподіваємось, що такі навчання відбуватимуться на регулярній основі та охоплюватимуть якомога більшу кількість слухачів. Всім безпечних походів.

Лавинні навчання на Боржаві. Теорія і практика.

Закарпаття, Пилипець 23-25.02.2018

Цільові групи: гірські провідники, гірські рятувальники, фрірайдери.

Захід відбувається за сприяння Міжнародного Вишеградського Фонду

Участь в заході безкоштовна. Кількість місць обмежена (28 осіб).

Інструктори навчань:

Milan Lizuch (рятувальник та лектор осередку лавинної безпеки Словацької гірської служби)

Karolina Kiwior (гірський рятувальник GOPR, гідеса по горах. - https://www.facebook.com/karolina.kula.351

            Контактна особа для реєстрації: Олександр Шевченко тел.: 0979098328 https://www.facebook.com/profile.php?id=100001600103895

Лавинні навчання передбачають комплекс теоретичних та практичних занять щодо безпечного пересування в горах у зимово-весняний період часу. Перегляд презентацій та відеофільмів. Копання шурфів на предмет дослідження складу сніжного покрову. Оцінка лавинної небезпеки. Використання лавинного спорядження: зонд, лопата, піпс (лавинний трансивер). Організація та проведення пошукових операцій з порятунку та знаходження потерпілих під лавиною. Знання. Методи. Кращі практики. І безумовно обмін досвідом.

            Лекційні заняття проходитимуть у с.Пилипець, Закарпатської області зокрема у колибі «Горянин» (недалеко крісельного витягу), а практичні на горі Гимба.

Програма

1 день 23.02.2018 (п’ятниця)

13.00 виїзд зі Львова

17.00 прибуття в Пилипець. Поселення.

18.00 знайомство з учасниками та інструкторами. Вечеря.

2 день 24.02.2018 (субота)

8:00 сніданок

9.00 лекція в залі колиби «Горянин» (2 поверх)

11.00 перерва на обід

12.00 вихід в гори на практичне заняття

16.00 повернення в колибу «Горянин». Продовження лекційних занять.

20.00 Вечеря. Вільний час

3 день 25.02.2018 (неділя)

8:00 сніданок

9.00 вихід в гори на практичні заняття

14.00 закінчення занять. Обід. Пакування речей.

18.00 виїзд з Пилипця

Участь в лавинних навчаннях є безкоштовною.

Можливі витрати:

1. Проїзд бусом за маршрутом Львів – Пилипець - Львів  - 250 грн./ос.

2. Проживання + харчування 350 грн./ос./день (сніданок, вечеря) х 2 дні = 700 грн./ос. (можна знайти поселення дешевше, вже від 100 грн./ос.)

3. підйомник 120 грн./ос./раз х 2 рази = 240 грн./ос.

Разом приблизно можливих витрат на особу: 1190 грн

Кількість місць обмежена. При формуванні списку учасників перевагу буде надано особам, які швидше зареєструвались.

Зареєструватись.

Зустріч гірських провідників «Шлях від ідеї до міжнародної співпраці».

20 січня 2018 року о 10:00 відбудеться Зустріч гірських провідників присвячена десятиріччю «Асоціації гірських провідників «Ровінь». Зустріч відбудеться в приміщенні Музею етнографії та художнього промислу, Інституту народознавства, у м. Львові, проспект Свободи, 15, 2 поверх, Актовий зал.

В програмі:

Частина 1 (з 10:00 до 14:00) - ВХІД ВІЛЬНИЙ

«Вимоги європейського туриста до провідника». Польський досвід для українських реалій.

"Тенденції та тренди на 2018-2020 роки в активному та екологічному туризмі України".

«Чим привабити іноземного туриста в Українські Карпати?»

Напрямки діяльності «Асоціації гірських провідників «РОВІНЬ».  

Частина 2 (з 15:00 до поки вистарчить сил) – ВХІД 450 грн.

Неформальне святкування 10-річчя Асоціації гірських провідників «РОВІНЬ» Святковий обід, вечір музики та туристичного спілкування, святковий торт.

Попередня реєстрація на Частину 2 обов’язкова.

Зареєструватись

З організаційних питань та реєстрації звертайтесь в офіс Асоціації або телефонуйте:

+380676093640 Любов Горбацьо

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.