Студентські практики для біологів, географів, геологів, орнітологів

У продовж останніх десятиліть, у зв’язку з запланованим затопленням, територія де розташований Навчально-інформаційний центр АГП «Ровінь» залишалась недоторканою, зберігаючи від людського впливу рослинний і тваринний світ. Тут зустрічаються багато представників флори і фауни занесених до червоної книги України. Місцевість відзначається багатою та недоторканою природою.

Навчальний центр знаходиться в с. Довге, Дрогобицького району, Львівської області. Саме тут в другій половині 1980-х років планувалось будівництво Стрийського водосховища, так званого “Карпатського моря”. Великий об’єкт, який мав накопичити близько 200 млн. кубометрів води, мав використовуватись для надійного водопостачання Львова й інших міст регіону. Під час великих повеней та паводків водойма мала захистити міста й селища в долині. А встановлення двох потужних турбін забезпечило б їх дешевою електроенергією. З часом планували облаштувати навколо водосховища  міжнародну рекреаційну зону. Все це сприяло б економічному, культурному та туристичному розвитку цього регіону Карпат. Словом, “Карпатське море” мало стати аналогом штучного гірського озера Соліні в Польщі.
На щастя, внаслідок безперервних інтенсивних дощів піддалась руйнації гора – посунувши частину монолітної залізобетонної греблі, яку споруджували протягом кількох років, керівники проекту замислились. Багато нарад у наукових та владних кабінетах призвели до прийняття правильного рішення - призупинити будівництво.
Реалізація проекту по створенню гігантського водосховища у Карпатах несла в собі великі економічні та екологічні загрози:

  • Повінь у горах формується за п’ять-шість годин, і якщо б прорвалась насипна гребля, то хвилі водоймища в кілька метрів увірвались би в долину, руйнуючи все на своєму шляху;
  • Затоплення плодючих орних земель, яких і так мало в Карпатах;
  • Переселення мешканців сіл Довге, Нові і Старі Кропивники, Рибник, Перепростиня та Лікоть. 
  • Зміна мікроклімату, флори та фауни, порушення підземного гідро балансу саме в бальнеологічному регіоні Карпат. Унікальні джерела мінеральних вод Трускавця та Східниці взагалі могли бути розмитими.

Упродовж останніх десятиліть, у зв’язку з запланованим затопленням, територія де розташований Навчально-інформаційний центр «Асоціації Гірських Провідників (АГП) «Ровінь» залишалась недоторканою, зберігаючи від людського впливу рослинний і тваринний світ. Тут зустрічаються багато представників флори і фауни занесених до червоної книги України. Місцевість відзначається багатою та недоторканою природою.

Навчально-Інформаційний Центр «АГП «Ровінь» знаходиться саме у будівлі яка споруджувалась як центр управління гідровузлом, на березі р. Стрий. Поруч кілька озер, які виникли під час спорудження водосховища, з кришталево чистою водою.
На базі навчально-інформаційного центру є можливість проведення практик студентів за спеціальностями та напрямками: біологи, географи, ботаніки, геологи, орнітологи. Проходження практик студентами можливо групами до 30 осіб.

Умови проживання:

  • Кімнати на 6-8 осіб (костел стандарту);
  • Триразове харчування;
  • Можливість використовувати конференц-зал.

 

Під керівництвом досвідчених провідників можливі радіальні одноденні походи:

  1. через гору Товста на Урицькі скелі до руїн фортеці Тустань та скель поблизу села Ямельниця;
  2. через село Сопіт на гору Широкий (або Великий) Верх;
  3. через село Довге до безіменного водоспаду висотою 12 метрів та села Майдан;

а також багато інших більш і менш складних мандрівок.