Проведено спільні українсько-польські стажування для екскурсоводів

Громадською організацією „Асоціація Гірських Провідників «Ровінь»” (АГП «Ровінь») та Польським Товариством Туристично Краєзнавчим відділом ім. М.Орловича в Перемишлі 25-30 червня 2015 р.  було проведено спільні українсько-польські стажування для екскурсоводів,  як однин із основних заходів реалізації Мікропроекту № 9 «Підготовка кадрів для здійснення туристичного супроводу подорожуючих по транскордонних туристичних маршрутах та прикордонних містах України та Польщі» в рамках парасолькового проекту “Спільна промоція туристичних можливостей та культурно-історичної  спадщини Львівської області, Підкарпатського і Люблінського воєводств”, що фінансується Європейським Союзом в межах програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь - Україна 2007-2013. 

          В навчаннях взяло участь 38 представників з польської та української сторони – це екскурсоводи та гіди-перекладачі, працівники туристичних компаній та екскурсійних бюро,  туристично-інформаційних центрів (пунктів), працівники місцевих краєзнавчих музеїв, які мають на меті проводити екскурсії по містах прикордоння, підвищити свій рівень кваліфікації, пізнати та розробити нові туристичні маршрути, а також ті, які вже брали участь у теоретичних навчаннях, що проводились в Україні.  Фахівці туристичного супроводу будуть забезпечувати надання екскурсійних послуг в містах-партнерах проекту: Белз, Жовква, Самбір, Броди, Угнів, Жидачів – по українській стороні та Гмінах Вербковіци, Белжець, Ясло, Спічин, Стрижівському та Саноцькому повітах – по польській стороні. 

       Відбувся виклад цікавої інформації по містах, а також ознайомлення з туристичними принадами та інфраструктурою привабливих польських містечок, зокрема  Спічин, Вербковіце, Цішанів, Сянок, Ясло, Домарадж, Близне (ЮНЕСКО), Стара Весь, Динув, Белжець, Гребінне, Горинец Здруй, Радруж (ЮНЕСКО).

Перемишль зустрів чудовою погодою, святом «Файки», новими відреставрованими підземеллями та фортифікаційними спорудами. Це місто, яке відкривається для туристів щороку з нової сторони.

Без виключення для всіх учасників навчань символом пам’яті став «Музей меморіал» в Белжецу. Відразу за кордоном знаходилась одна із найбільших фабрик смерті під час Другої світової війни. Тільки з лютого по листопад 1942 року страчено тут приблизно 500 тисяч євреїв з ЛюблінаЛьвоваБережанПідгаєць і з усієї Галичини та Західної України, а також з Чехії, Словаччини, Австрії, Німеччини, Голандії, Бельгії, Норвегії. Загинуло тут півтори тисячі поляків, як і українців, які намагалися допомагати євреям. На початку 1943 року зліквідовано цей концетраційний табір, затираючи сліди його існування . Пам'ять повинна жити…

Відкриттям для багатьох став дерев’яний Костел Всіх Святих середини 15 ст. в Близне, а також  дерев'яна Церква святої Параскеви з XVI ст. в селі Радруж, що у Любачівському повіті.  Обидві святині включені до списку Всесвітнього спадку ЮНЕСКО

Найбільший музей під відкритим небом у Польщі і третій за площею у Європі Музей Народної Архітектури у Сяноці зачарував гостинністю та відтворенням традицій на Ринку «Галіційському». Тут учасники мали змогу поспілкуватися із начальником пошти, аптекарем, місцевими майстрами.  На 38 гектарах розташовано понад 150 об‘єктів дерев‘яної архітектури з Лемківщини, Бойківщини й Надсяння.

Учасники стажувань обмінялися найсвіжішою інформацією, нав’язали тісні контакти, запланували розробити нові спільні маршрути по містах прикордоння, обговорили актуальні перспективи співпраці.

Головним завданням проекту є сприяння розвитку туризму на прикордонних територіях України та Польщі, зокрема у невеликих містах і селищах, шляхом підготовки кваліфікованих кадрів, з числа місцевих мешканців, для супроводу туристів. В результаті проведення спільних навчань уже  підготовлено 38 фахівців туристичного супроводу з української та польської сторони по транскордонним туристичним маршрутам, які розташовані в даній місцевості.  

Фото.

Прес-реліз.