Стажування гірських провідників і рятувальників.

                                                                                           

Згідно заходів проекту “Стимулювання розвитку туризму у Карпатському регіоні шляхом покращення сервісу та безпеки туристів” .з 01 по  06 жовтня 2013 р. за ініціативи Громадської організації „Асоціація Гірських Провідників «Ровінь» (АГП «Ровінь») у співпраці з партнерами проекту, було організовано та успішно проведено спільне багатоденне стажування для підготовлених гірських провідників і рятувальників з транскордонного регіону Україна – Польща.

Стажування відбулося на базі діючих гірських пошуково-рятувальних пунктів Гірського Добровільного Загону Рятування Група Бещадська (GOPR) http://www.gopr.bieszczady.pl/, Республіка Польща.
На запланованих теоретичних і практичних заняттях, були вперше апробовані спеціально розроблені в рамках проекту навчальні програми: «підготовка фахівців туристичного супроводу, що здійснюють свою діяльність в горах» та «підготовка працівників пошуково-рятувальної служби».
Учасники стажування прослухали лекції та переглянули мультимедійні презентації за наступними темами: Туризм на транскордонних територіях; Гірське провідництво; Безпека туристів в горах; Організація роботи пошуково-рятувальної служби; Проведення пошуково-рятувальних робіт у горах; Сучасні технічні засоби та укомплектування гірських рятівників; Збереження екології тощо.


Свої практичні навички, українські учасники стажування апробували і вдосконалили під час здійснення запланованих спільних патрулювань із працівниками з GOPR, котрі відбулись в гірській місцевості Західних Бєшчад. Були здійснені колективні сходження на: полонину Ветліньска (1295 м), г.Тарніца (1346 м), г. Галіч (1333 м), гори - Мала Равка і Велика Равка (1304 м)… Перебуваючи на вищезгаданих гірських масивах учасники походів відвідали та ознайомилися із реаліями діяльності чергових станцій і рятувальних пунктів GOPR. Учасниками навчання було урочисто піднято прапори України, Польщі, ЄС та прапор АГП «Ровінь» (фото додається).
Колеги із PTTK ознайомили українських стажерів із туристичними принадами та інфраструктурою Підкарпатського воєводства. Стажери мали змогу пізнати із історичної та архітектурної точки зору: оборонний форт з часів першої Світової війни; м. Перемишль; м. Санок і Етнографічний Парк в Саноку http://skansen.sanok.pl/ – котрий належить до найгарніших музеїв на відкритому повітрі в Європі (на території 38 г презентується культура польсько-українського пограниччя в східній частині польських Карпат (Бєшчади, Бескид Низький і Підкарпаття).  
Організаторами заходу, кожному учаснику навчання було видано спеціально розроблені (яскраво червоного кольору) уніформи: футболки і кепки, котрі служать одночасно ідентифікаторами та візуальною промоцією гірського провідника чи рятівника. На уніформі (білим кольором) нанесено логотип та надпис «туристичний супровід та безпека в горах» і символіка ЄС та Програми Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. В день завершення стажування усім учасникам, в урочистій атмосфері, було видано Сертифікати, які засвідчили участь у спільних навчаннях.


Проведення спільного навчання для українських і польських колег без сумніву сприяло обміну досвідом, інформацією, наблизило українських колег до європейських стандартів в сфері надання допомоги та порятунку туристів. Адже, одна з головних цілей проекту - нав’язати тісну співпрацю з організаціями, які працюють в сфері рятівництва та надання туристичного супроводу у гірській місцевості, створити міцну платформу для співпраці, діалогу і обміну досвідом, як на даному етапі, так і на далеку перспективу.
Прес-реліз від 04.09 2013р.  
Програма стажування Скачати

Прес-реліз №8від 06.10 2013р. 

Фото-звіт