Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників

 

    

Проект фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом

(International Visegrad Fund)

http://visegradfund.org

Назва проекту:

«Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників» 

Лідер проекту – Громадська Організація Асоціація гірських провідників "Ровінь", м. Львів

Партнери проекту:

  1. 1.      Громадська організація «Гірський рятувальний центр», м. Івано-Франківськ

https://www.facebook.com/mountain.rescue.center/

  1. 2.      Гірська добровільна пошуково-рятувальна служба – Група Криніцка (Польща) (GórskieOchotniczePogotowieRatunkowe - GrupaKrynicka)

www.gopr-krynica.pl

  1. 3.      Гірська рятувальна служба Пенінського національного парку (Словаччина)  (Horská službaPieninskéhonárodnéhoparku)

http://hspienap.webnode.sk/

  1. 4.      Гірська служба Чеської Республіки (Єзерські гори) (Horská služba ČRo.p.s. (Jizerskehory)

https://www.horskasluzba.cz/cz/oblasti/jizerske-hory

Метою проекту є налагодження співпраці та посилення комунікації між гірськими рятувальниками та гірськими провідниками Івано-Франківської та Львівської областей (Україна), Прешівського краю (Словаччина), Малопольського та Підкарпатського воєводств (Польща), а також Єзерських гір (Чехія).

Гірська рятувальна служба України знаходиться в стадії реформування. Діяльності подібних служб у європейських країнах демонструє їх ефективність за умови залучення до рятувальних операцій громадських рятувальників. Цей досвід може бути корисним і альтернативним способом функціонування гірської пошуково-рятувальної служби в Україні. Співпраця з колегами з Польщі, Словаччини України та Чехії допоможе в уніфікації стандартів діяльності гірських рятувальників Карпатського регіону та налагодженні співпраці між ними для забезпечення трансферу добрих практик на основі досвіду ЄС.

Проект передбачає створити платформу для сталого діалогу та ефективної співпраці гірських провідників та рятувальників, що працюють у транскордонних гірських регіонах України, Словаччини, Чеської Республіки та Польщі для обміну інформацією та досвідом, передачі стандартів та найкращих практик у рятувальних та пошукових заходах в горах / печерах/ річках. Спільні навчання дозволять розробляти спільні дії в надзвичайних ситуаціях: лавини, гірські повені тощо; створити механізми обміну інформацією (запобігання аваріям, реагування, допомога). Зібрана та поширена серед туристів та гірських провідників інформація про пошуково-рятувальні пункти, пункти швидкої допомоги, туристичні притулки в гірських районах України, Польщі, Словаччини, Чехії буде корисна для тисячі туристів, які подорожують у Карпатах.

 

Проектом передбачено реалізація наступних заходів:

1)     Проведення міжнародної конференції з питань безпеки туристів у Карпатському регіоні для побудови тісної співпраці між людьми та організаціями, що працюють у сфері туристичного супроводу та  рятувальних дій в горах, а також розвитку туризму загалом на тривалу перспективу.

Реалізація:     

Платформу для співпраці гірських рятувальників в Карпатському регіоні - закладено!

17 березня 2018 року відбулася міжнародна конференція за участю представників ГО Асоціація Гірських Провідників "Ровінь", ГО Гірський рятувальний центр (Україна), Гірська добровільна рятувальна служба – Група Криніцка (Польща) Grupa Krynicka GOPR, Гірська рятувальна служба Пенінського національного парку (Словаччина) Horská služba Pieninského národného parku, Гірська служба Чеської Республіки (Єзерські гори) Horská služba ČR /Czech mountain rescue/, Другий Спеціалізований Центр Швидкого Реагування ДСНС України, Гірська оперативно-рятувальна служба, "Туристсько-спортивної спілки України", Контрольно-рятувальних служб Львівщини, Закарпаття, Чернівецької області, Львівської ОДА та Івано-Франківської Обласної Ради, ГО «Туристичне Товариство Карпатські стежки» Туристично-спортивний клуб "Чорногора", «Хвилі Черемошу», КП «Муніципальна варта м. Івано-Франківськ», а також бізнесу та діючих гірських рятувальників. Загалом участь у конференції прийняли понад 60 учасників.

Європейські партнери висловили готовність поділитись досвідом діяльності добровільних гірських пошуково-рятувальних служб та моделями співпраці з органами державної влади.

Результатом конференції стане підписаний меморандум про співпрацю між усіма зацікавленими органами влади, організаціями, службами та фізичними особами в Україні (які взяли участь у конференції і не тільки). Також усіх учасників буде об’єднано в групу на сторінці проекту Project "Carpathian Mountain Rescue Cooperation Platform" («Карпатська платформа співпраці гірських рятувальників»), де ми в режимі реального часу можемо спілкуватись, висловлювати свої думки та пропозиції щодо об’єднання та домовлятись про здійснення реальних кроків щодо покращення стану безпеки туристів у Карпатському регіоні.

Висловлюємо подяку всім небайдужим, які долучились до підготовки та проведення Міжнародної конференції, а особливо International Visegrad Fund за фінансову підтримку, а також відділу з питань міжнародних зв'язків, інвестицій та проектної діяльності Івано-Франківської обласної ради та Управлінню туризму та курортів Львівської ОДА за допомогу в проведені конференції.

За підсумками Міжнародної конференції, було розроблено Меморандум про співпрацю.
З повним текстом Меморандуму можна ознайомитись за посиланням: goo.gl/8Kbjed
Запрошуємо Вас підписати Меморандум шляхом заповнення онлайн форми:https://goo.gl/forms/E8jXCh4l1WJ6QoHE2
Сподіваємось на плідну співпрацю!

2)     Видання довідника з контактами пошуково-рятувальних пунктів, станцій медичної допомоги, гірських притулків в гірських районах: Львівської та Івано-Франківської областей (Україна), Малопольського та Підкарпатського воєводств (Польща), Прешівського краю (Словаччина), Єзерських гір (Чехія).

Скачати довідник можна тут. 

3)     Низку спільних навчань для громадських рятувальників та гірських провідників в Польщі, Словаччині, Чехії та Україні, що забезпечить підвищення кваліфікації державних та громадських рятувальників та покращить можливості для спільного реагування на надзвичайні ситуації в Карпатському регіоні.

 

27.03.2018 року оголошено набір кандидатів на навчання для рятувальників та гірських провідників, що проходитимуть в Україні, Польщі, Чехії та Словаччині.

 

Охочим взяти участь необхідно до 27 квітня 2018 року надати заповнену анкету (завантажити у форматі Word тут: goo.gl/8y5xfR) та мотиваційний лист (довільної форми) на адресу: м.Львів, вул. Кривоноса 10/2 або надіслати підписані і відскановані документи на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Увага! Всі анкети отримані пізніше вказаного терміну не будуть братися до уваги. Про рішення відбіркового комітету щодо участі того чи іншого кандидата в програмі стажувань буде повідомлено не пізніше 07 травня 2018 року.

Графік навчань:

14-18 травня 2018 року – Криніца-Здруй (Республіка Польща)
04-08 липня 2018 року – Спіська Стара Весь (Словаччина)
05-09 вересня 2018 року – Бедрихув (Чеська Республіка)
16-20 грудня 2018 року – Ворохта (Україна)

До участі в навчальній програмі, рішенням відбіркового комітету, буде відібрано 18 осіб до основного списку кандидатів на навчання та сформовано резервний список з 6 осіб.

 

Партнери проекту переконані, що виконання запланованих заходів, без сумніву, підтвердить позитивний імідж карпатського регіону Україна-Польща-Словаччина-Чехія як стабільного і безпечного для мешканців та туристів.

Старт проекту з 01 березня 2018 року.