Підготовка екскурсоводів для прикордонних міст України та Польщі.

                                                                                     

Проект "Підготовка кадрів для здійснення туристичного супроводу подорожуючих по транскордонних туристичних маршрутах та прикордонних містах України та Польщі." Мікропроект реалізується в рамках парасолькового проекту "Спільна промоція туристичних можливостей та культурно історичної спадщини Львівської області,Підкарпатського і Любінського воєводств", що співфінансуєть за рахунок коштів Європейського Союзу.

Проект реалізується на території Львівської області (Україна) та Підкарпатського воєводства (Республіка Польща) з 01 січня 2015 року до 31 жовтня 2015 року, протягом 10 місяців.

Бенефіціар проекту: Асоціація гірських провідників «РОВІНЬ»;

Партнер проекту:

        - ПТТК ВІДДІЛ ІМ. ДР. М.ОРЛОВІЧА В ПЕРЕМИШЛІ (РП).

Головною метою проекту є сприяння розвитку туризму на прикордонних територіях України та Польщі, зокрема у невеликих містах і селищах, шляхом підготовки кваліфікованих кадрів, з числа місцевих мешканців, для супроводу туристів. В результаті проведення навчальних програм підготувати фахівців туристичного супроводу по транскордонним туристичним маршрутам які розташовані в даній місцевості.

Конкретні цілі яких хочуть досягнути партнери проекту:

 1. Налагодити контакти між місцевими фахівцями туристичного супроводу (екскурсоводи, гіди-перекладачі, гірські провідники та ін.) по дві сторони кордонів ЄС, з метою комплексного представлення ними туристичних можливостей та культурних особливостей регіону.
 2. Підготувати нових та підвищити кваліфікацію практикуючих екскурсоводів. Особливо у прикордонних містах охоплених парасольковим проектом.
 3. Сприяти уніфікації стандартів обслуговування і рівня сервісу який надається туристам.
 4. Завдяки проведеним заходам сприяти зайнятості місцевого населення, що проживає в прикордонних містах та селищах, створити нові робочі місця в галузі туризму і надання послуг.  

 Заходи що здійснюватимуться в рамках проекту:

 1. Проведення інформаційної компанію по проекту (надсилання прес-релізів і т.д.), а саме щодо його суті, необхідності та вигодах які отримають місцеві громади та конкретні громадяни від його реалізації (публікації в ЗМІ. мін. 5 публікацій).
 2. Проведення офіційної зустрічі партнерів у Львові та в Перенмишлі (тривалістю 1 день), за участі представників органів Правління та виконавчих колективів Асоціації Гірських Провідників «Ровінь» та Кола Провідників Туристичних ПТТК з Перемишля.
 3. Підготовку навчальної програми для екскурсоводів з двох країн (1 програма); Програма.
 4. Здійснення публікації буклету (500 шт.) та практичного посібника для фахівців туристичного супроводу (500 шт.);
 5. Проведення у Львові теоретичних занять в рамках шестиденних курсів для екскурсоводів з міст-партнерів України та Польщі з метою здобуття кандидатами в екскурсоводи теоретичних знань про міста та місцевості охоплені парасольковим проектом.

Шестиденні курси для екскурсоводів Детальніше.

Фото.

Прес-реліз.

 1. Проведення стажування для осіб які пройшли теоретичну частину навчальної програми (з України та Польщі) по місцях і транскордонних маршрутах охоплених парасольковим проектом (38 осіб, 6 днів, 8 годин щоденно);

Детальніше.

Фото.

 1. Встановлення інформаційних таблиць в кожному місті з інформацією про можливість замовити екскурсовода по даній території;
 2. Виготовлення  легковпізнаваних уніформ для екскурсоводів (45 комплектів) куртки, майки, нагрудні значки;
 3. Створення Інтернет сторінки яка б популяризувала досягнення проекту, рекламувала наявних екскурсоводів та інформувала туристів про існуючі екскурсійні маршрути: http://guide-ua-pl.info

Зважаючи на те, що під час реалізації парасолькового проекту буде проведено ґрунтовне дослідження туристичної привабливості та культурних особливостей прикордонних міст, матеріали цих досліджень можна і потрібно використати в основі спільної українсько-польської навчальної програми для підготовки нових та підвищення кваліфікації практикуючих екскурсоводів по дві сторони кордонів ЄС. Саме на такі кадри буде покладена функція «послів миру», які обслуговуючи групи чи індивідуальних туристів, комплексно представлятимуть подорожуючим історичну, архітектурну та культурну спадщину, природні та інші об’єкти розташовані на шляху транскордонних туристичних маршрутів, що пролягають через прикордонні міста та селища України та Польщі. Налагоджена співпраця на рівні фахівців туристичного супроводу, конкретних людей, представників громад прикордонних міст та селищ, впливатиме на рівень їх обізнаності та полегшення комунікації під час планування та організації туристичних подорожей по транскордонних туристичних маршрутах не лише туристичним компаніям але і туристам індивідуалам

Заплановані в рамках проекту заходи є взаємодоповнюючими та на думку партнерів проекту своєчасними та найбільш ефективними. Ідея проекту виникла і розроблялась спільними зусиллями громадських організацій по дів сторони кордонів ЄС і на даний час є найбільш ефективним механізмом допомоги місцевим адміністраціям та органам самоврядування в промоції їх туристичних можливостей на місцях.

 Графік проведення заходів:

 Прес-релізи  

 Про нас пишуть 

      Презентації    

Прес-реліз №5 від 31.03.2015р.

Прес-реліз №4 від 20.03 2015р.

Прес-реліз №3 від 16.02 2015р.

Прес-реліз №2 від 12.02 2015р.

Прес-реліз №1 від 16.01 2015р.   

 
 
Самбірська міська рада
galinfo.com.ua
lviv.vgorode.ua
Львівська обл. рада
Lviv Region
dyvys.info 
Жидачівщина
Перемишльська рай. держ. адміністрація
 
 
 
 

       Презентація мікропроекту