Місця сили Гуцульщини

Місця сили Гуцульщини

11.06.16 – 16.06.16

 

У нашій подорожі, ми подивимося, найдавніші з відомих святилищ Карпат і навіть побуваємо на камені, який за легендами, є могилою останнього велетня Карпат. Також ми збираємося помилуватися панорамами, які відкриваються з гірських хребтів, які маловідомі широкому колу туристів. Приєднуйтесь!

МАРШРУТ: Івано-Франківськ – Космач – полонина Менчул – полонина Веснярка – уроцище Терношори – перевал Буковець – Писаний Камінь – Верховина – Івано-Франківськ

Складність1   2   3   4   5 (відносно турів цієї ж категорії)

Вартість: 1800 грн

Старт: Івано-Франківськ 09:00

Фініш: Івано-Франківськ 20:00

1 день (11.06.16)

9:00 Зустріч з керівником групи на вокзалі в Івано-Франківську.

9:30 виїзд в село Космач.

Старт нашого походу починається з одного з найбільших і колоритних сіл Гуцульщини. Милуючись панорамами цього Гуцульського мегаполісу і неповторною Карпатської архітектурою, ми з Вами піднімаємося до полонин біля підніжжя гори Лисина космацька (1464м), де ми і проведемо нашу першу ночівлю.

2 день

Сьогодні ми з Вами почнемо день зі сходження на вершину Лисіни космацька і, піднявшись, проведемо на вершині деякий час. На вершині цієї гори розташоване одне з древніх святилищ Гуцульщини.

Деякі дослідники навіть порівнюють це святилище зі Стоунхенджем, так як воно, на їхню думку, має спеціальну орієнтацію по сторонах світу і щодо інших святилищ Гуцульщини.

Далі ми з Вами будемо просуватися гірським хребтом, на якому стежка то виходить на полонини де при гарній погоді відкривається панорама Чорногори та інших гірських хребтів Карпат, то ховається в прохолоді лісу. Заночуємо ми на полонині Мунчул.

3 день

Прокинувшись і поснідавши, ми з Вами продовжимо нашу прогулянку гірськими хребтами Гуцульщини. Ми прямуємо до полонини
Веснярка c якої відкривається чудовий вид на Чорногірський хребет. На ній ми і заночуємо.

4 день

Сьогодні наш шлях лежить в урочищі Терношори. Саме там знаходиться відоме Терношорское святилище, яке супроводжує багата легендами традиція. Зокрема, в навколишніх селах побутує легенда про велетнів передпотопних часiв.

Так само ми оглянемо знамениту Терношорскую ладу – висічена з скелі гігантська кам’яна антропоморфна статуя у вигляді вагітної жінки. Її загальна висота – понад 10 м, з них 2,4 м становить голова. Ширина фігури посередині досягає 3 м, однак різко звужується до підніжжя. За підрахунками вага голови статуї досягає 8 тонн, а фігури в цілому – у 140 тонн.

Заночуємо ми неподалік від скельного комплексу.

5 день

Відразу після сніданку ми відправимося до Буковецький перевал. До речі саме на Буковецький перевалі стоїть дерев’яний храм, який є найвище побудованої над рівнем моря церквою України. Далі наш шлях лежить в урочищі Писаний камінь. Заночувати ми плануємо у однойменній скелі. Нам треба прокинутися раніше, так як саме на світанку і заході, на камені крізь написи «печерних» людей ХХ століття, проступають давні письмена.

6 день (16.06.16)

Як би нам не хотілося продовжити наш шлях, але сьогодні ми будемо спускатися назад до Буковецького перевалу, звідки і почнемо повернення додому. У Косові у нас буде можливість заглянути на ринок і придбати Гуцульських сувенірів.

Необхідне спорядження:

«У похід беруть не те, що необхідно, а то без чого не можна обійтися»!
Рюкзак, спальник, намет (або місце в наметі), каремат, дві пари зручного взуття, комплект одягу розрахований на погану погоду (штормовка, пончо), змінний одяг, з чого їсти і пити, особисті медикаменти (при необхідності) та інші речі без яких неможливо обійтися. Також з приводу спорядження можна проконсультуватися з організатором.

У вартість входить

  • Триразове харчування на маршруті
  • Послуги інструктора
  • Кухонне спорядження
  • Загальна аптечка
  • Консультації перед туром
  • Трансфер Івано-Франківськ – Космач

У вартість не входить

  • Спиртні напої
  • Прокат спорядження
  • Транспортні витрати (близько 120 грн)

Можливі зміни та форс-мажор

Гід-екскурсовод має право змінити маршрут в залежності від погодних умов, стану учасників групи їх колективного бажання та інших вагомих факторів.

У форс-мажорних ситуаціях (погодні умови, нещасні випадки та ін..) учасникам туру гроші за тур не повертаються.