Майстерка бойківської кухні

Проєкт спрямований на відродження та збереження традиційної бойківської кухні шляхом дослідження та відтворення кулінарних традицій у гірських районах Сколівських Бескидів. Проєкт дозволить підвищити використання етнокультурної спадщини, залучити більше відвідувачів до об’єктів природної та культурної спадщини та збільшити різноманітність та якість туристичних послуг. Фестиваль «Майстерка бойківської кухні» проведуть місцеві газди та газдині, які бажають поділитися своїми безцінними знаннями з метою збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини. Посилення культурних зв’язків та співпраці, популяризація бойківської кухні, розвиток гастрономічних турів сприятимуть розвитку туризму в гірських регіонах.

Український культурний фонд та Східницька селищна рада підтримали проєкт "МАЙСТЕРКА БОЙКІВСЬКОЇ КУХНІ", зокрема проведення одноіменного фестивалю на хуторі Ровінь в селі Довге, Східницької ОТГ, Дрогобицького району 26 вересня 2021 року!
 
 

 Програма фестивалю

«Майстерка бойківської кухні» 

26 вересня 2021 року

с. Довге, Східницька ТГ, Дрогобицького району, Львівської області

 

Сцена

Фудкорти

Майстер-класи

Галявина

Лекторій

 

12:00- 12:30. Відкриття майстер-класів автентичної бойківської кухні в Україні 

 

Ведуча Радіо 

Люкс ФМ 

 Лана Квітнева  

 

10:00 -12:00

Розміщення майстрів на локаціях, підготовчі роботи для приготування страв

 

13:00-15:00

 

Майстер-клас з приготування бойківських страв:

 

«Грибна юшка» - Локація: біля відкритої альтанки

 

 «Ощипок»

Локація: п’єц на території 

 

«Бульбаники»

Локація: біля колиби

 

 

 

 

 

 

15:00-16:30

 

Ігри, розваги, вікторини, розіграші призів від організаторів

 

 

 

14:00-14:30

Забуті злаки, відродження в сучасній традиційній українській кухні, спадок предків.

дослідниця бойківської кухні

засновниця

етно-комплексу

"У Дворі"

Любов Кузик

15:00-16:00

Святковий концерт

 

Вокальний ансамбль "Розмарія"

 

Етно-гурт

"На Драбині"

 

Виконавиця українських пісень

Наталія Бабух

12:30-14:00

Представлення страв гостям кожним майстром. Спілкування з журналістами. Фото-сесії. 

 

 

 14:30 – 15:00

Презентація книги «Бойківська кухня»

 

Асоціація гірських провідників «Ровінь»

12:30-17:00

Дегустація страв гостями

15:00 – 15:30

Знайомство з історією та жителями села Довге

 

15:00-16:30

Екскурсія «Карпатське море»

Володимир Петриків –місцевий житель села Довге, історик, дослідник

 

Більше інформації на сторінці проекту в соцмережах.

З метою дотримання карантинних вимог та внутрішньої політики заходу просимо попередньо зареєструватись за посиланням:

В програмі можливі зміни!!!

Маршрут з Коростова на г. Парашку (1268.5 м.н.р.м.)

Маршрут з Коростова на г. Парашка (1268.5 м н. р. м)

Парашка - найвища вершина однойменного хребта а також Національного природного парку "Сколівські Бескиди". Крім основного туристичного шляху №13 "м. Сколе — г. Парашка", на гору можна піднятися також із с. Коростів за маршрутом №504 з біло-жовто-білим маркуванням.  

Протяжність шляху – 8,5 км

Тривалість – 4 години

Перепад висот – 725 м

Найзручніше починати похід з центру села від сільської ради (вул. Л. Українки, 44). Сюди можна доїхати рейсовим автобусом або власним автомобілем. Неподалік є магазин, в якому можна купити необхідні продукти для походу. Крім того поблизу є дерев’яна бойківська церква Св. Параскеви (1874 р.).

 

    По вул. Л. Українки проходить туристичний шлях №504, позначений жовтими маркерами. Слідуючи за ними, через 1,2 км можна відвідати Музей історії вузькоколійних залізниць «Коростівська вузькоколійка». Хоча музей усе ще на стадії створення, тут вже зібрано чимало цікавих експонатів: пасажирські дрезини, криті вагони дитячої та звичайної залізниць, вагони-товарняки, тепловоз, залізничний снігоочисник тощо.

   Від музею є можливість піти додатковим шляхом №5044. Головний же туристичний шлях №504 веде по дорозі в долині річки Бутивля. Приблизно через 3 км (1 год.) за потічком Красний треба звернути вправо (на північ). Лісова дорога через 1,5 км виходить на довгу галявину, з якої відкривається вид на г. Парашка. Тут можна приємно відпочити.

  За галявиною долина звужується і через 1 км (30 хв.) залишає долину потоку. З цього місця (висота 930 м н.р.м.) починається стрімкий підйом. Відстань до вершини незначна (1,2 км), але треба подолати понад триста метрів висоти, тож треба приготуватись до годинного маршу. Через 20 хв. Стежка виходить вище рівня лісу і далі трав’янистим схилом веде до вершини.

 

 

Маршрут зі Сколе на гору Лопату (1210 м. н. р. м.)

 

Гора Лопата – популярна вершина хребта Зелемінь в Сколівських Бескидах. Гора розташована на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди». До неї веде туристичний шлях «м. Сколе — г. Лопата» маркований біло-жовто-білими маркерами з номером 13.

 

Протяжність шляху – 8 км в одну сторону.

Тривалість – 3,5 години

Перепад висот – 760 м

 

                Найзручніше починати маршрут з залізничної станції в м. Сколе. Звідси треба пройти вул. Привокзальною та вул. М. Грушевського до мосту через р. Опір. За річкою на краю лісу є туристична інформаційна таблиця, від якої починаються жовті маркери шляху на г. Лопату.

 

Крім того поблизу є обладнане місце відпочинку, а також гостинний дім «Бескид». Шлях іде прямо долиною потоку Павлів, де є іще дві турбази «Гуцулка» і «Пролісок». Далі в долині можна помилуватись невеличким водоспадом і скуштувати мінеральну воду зі вмістом заліза.

                Проте туристичний шлях ще до турбази «Гуцулка» відходить з долини вліво догори. Через 1 год. підйому маршрут виходить на пологий хребет Чудилів. Поблизу вершини, проте не на маршруті, є місце відпочинку. Далі шлях веде по хребту з невеликим набором висоти. По дорозі є гарна широка галявина зі старими березами. Приблизно через 45 хвилин починається стрімкий підйом. Цю ділянку шляху бажано розділити на дві частини. Біля г. Плашори (977 м н.р.м.) хребет знову виположується і тут можна відпочити. До вершини г. Лопата залишається один годинний перехід. За 600 метрів від вершини праворуч від стежки є джерело, далі жовтий маршрут виведе вас на вершину.

Приблизно за 150 м до вершини можна звернути з маркованого жовтим кольором шляху на лівий траверс і вийти на хребет Зелемінь за г. Лопата. Тут на галявині можна перепочити і набрати води – джерело знаходиться на пн-сх. схилі хребта. Щоби потрапити на вершину, треба з цього місця вирушити у пн-зах. напрямку. Через 5 хвилин стежка виведе вас на галявину на вершині гори. Тут встановлено хрест в  пам’ять про загиблих воїнів УПА.

Вершина майже повністю вкрита лісом, тож краєвид з неї досить обмежений – можна розпізнати Тростян над с. Славське, лівіше - г. Високий Верх над с. Волосянка, а вдалині на горизонті – величну полонину Боржаву.

З гори Лопата ви можете повернутися назад у Сколе, або спуститися жовтим маршрутом № 5043 через вершини Кудрявець та Зелемінь в с. Гребенів. На карті ви можете завантажити gps-трек до маршруту Сколе - г.Лопата. 

Маршрут зі Сколе на г. Парашка (1 268.5 м н.р.м.).

Парашка - найвища вершина однойменного хребта а також Національного природного парку "Сколівські Бескиди". Через неї проходить частина туристичного шляху №13 "м. Сколе — г. Парашка" з біло-жовто-білим маркуванням.

 

Протяжність шляху – 10,2 км в одну сторону. 

Тривалість – 3 години

Перепад висот – 820 м

 

Найкраще починати похід від маркету при дорозі Львів – Мукачеве. Тут на відкритому паркінгу можна залишити автомобіль і зробити якісь додаткові закупи. 

Від маркету вздовж траси треба пройти 450 м на південь до виїзду з вул. Данила Галицького на трасу. Якщо ви приїхали поїздом, вам прийдеться пройти близько 600 м (або через пішохідний міст над колією до того ж маркету і далі вздовж траси, або пройти по вул. Привокзальній і вул. Данила Галицького до траси). Тут треба зійти на польову дорогу вправо і дійти по ній до ЛЕП на краю лісу.

Біля ЛЕП з’являються маркери жовтого кольору. Приблизно через 500 м дорога робить серпантин і підйом стає дещо крутіший. Треба пройти понад 1 км до місця, де справа підходить відрізок шляху з маркерами червоного кольору від АЗС «ОККО». Від цього місця хребет виположується і саме тут варто перепочити.

Через 3 км шлях виходить на невелику галявину Черенище. Вона досить мальовнича, тому вам безумовно захочеться на ній відпочити.

Хребет Парашки

Далі через 400 м шлях виходить на хребет Парашки. Звідси відкривається краєвид по обидві сторони хребта: на південному заході можна розпізнати далекий Пікуй, Тростян і Високий Верх, у протилежну сторону відкривається вид на долину річки Стрий і Передкарпатську низовину.

До Парашки залишається 4,2 км. Але перед нею треба буде подолати вершини Оброслий Верх і Зелена, а Тимків Верх обійти траверсом зліва. Відтак ця ділянка займе у вас приблизно півтора години.

Гора Парашка

Приблизно на половині підйому на вершину на камені прикріплено табличку, присвячену Парашці - дочці (згідно з іншими версіями — жінки) князя Святослава, сина Володимира Великого. Згідно легенди, вона була вбита тут у 1015 році дружинниками Святополка Окаянного. Відтак горі надали її ім’я.

Вид на Корчин і Крушельницю з вершини Парашки

З вершини Парашки відкривається кругова панорама. Тож варто подолати цей шлях, щоби отримати задоволення від споглядання моря синіх гір і оточуючої природи. З вершини гори Парашка ви можете повернутися назад у Сколе, або спуститися жовтими маршрутами у с. Корчин попри водоспад Гуркало (№ 5046) чи у с. Коростів (№ 504 чи № 544). На карті ви також можете завантажити gps-трек даного маршруту. 

Мандрівка Мармаросами

Вулканічні Карпати. Найвищий водоспад в Українській частині Карпат. Вражаючі краєвиди та можливість випробувати себе.

Маршрут: с. Ділове – водоспад «Ялинський» – урочище «Обніж» - полонина «Берлебашка» – гора «Берлебашка» (1734) - полонина Латундур –  гора Піп Іван Мармароський  (1938)- гора Струнга (1736) –  гора «Щербан» водоспад Явірниковий - полонина «Струнга» - с. Ділове

Відстань:  35 км

Складність: 1   2   3   4   5

Ціна: 2500 грн

Старт: Львів 7:00

Фініш: Львів на третій день о 22:00

Подати попередню заявку на участь в поході можна за тел. +38 096 276 55 87 або на е-пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 Це обов’язково треба спробувати!


Але у Вас немає впевненості чи зможете Ви? Ви сумніваєтеся у своїх фізичних і психологічних силах? Ви думаєте, що якщо Ви будете у групі новачок, то постійно будете відставати, а бувалі будуть попереду? І крім цього у Вас ще виникає купа питань? Не переживайте! Ці питання вирішить Ваш провідник! 

Досвідчений провідник підкаже Вам у чому секрет легкого подолання крутого підйому; в якому темпі треба рухатися. Також розповість, як правильно упакувати рюкзак; як вибрати місце під намет. Ви дізнаєтеся секрети розпалювання багаття та багато цікавих і корисних навичок. Тут Ви відпочинете, познайомитеся з новими людьми і можливо у Вас з’явитися хобі, яке буде Вам приносити масу задоволення.

Ми живемо для того щоб втілювати наші мрії в реальність. Так за справу!

Умови туру

За два тижні до початку туру для реєстрації в органах Державної прикордонної служби необхідно подати наступні паспортні дані: ПІП, дата народження, серія та номер паспорту, коли і ким виданий, адреса та контактний телефон.

2500 грн – Вартість туру без знижок та оренди спорядження;

У вартість входить:

 • Харчування під час походу: два сніданки; два обіди-перекуси; дві вечері;
 • Інвентар для багаття (казани, пальники та ін.);
 • Загальна аптечка;
 • Супровід гіда-екскурсовода;
 • Консультації перед туром;
 • Трансфер Львів-Ділове-Львів;
 • Реєстрація в органах Держприкордонслужби;
 • Проживання в готелі на полонині Струнга.

У вартість не входить:

 • Прокат власного спорядження (намети, наплічники, каримати, спальники та інше). В нас Ви можете взяти спорядження на прокат.
 • Напої та харчування поза програмою туру;
 • Сувеніри;
 • Відвідування об'єктів поза програмою туру.

Оплата

Для того, щоб забронювати місце в групі Вам потрібно внести завдаток у розмірі 10% вартості туру. У випадку відмови від туру гроші не повертаються. Частину, що залишиться до оплати, Ви можете оплатити на карточку (не пізніше одного тижня до початку туру) або безпосередньо гіду-екскурсоводу.

Можливі зміни та форс-мажор

Гід-екскурсовод має право змінити маршрут в залежності від погодних умов, стану учасників групи їх колективного бажання та інших вагомих факторів.

У форс-мажорних ситуаціях (погодні умови, нещасні випадки та ін..) учасникам туру гроші за тур не повертаються.

Подати попередню заявку на участь в поході за телефоном +38 096 276 55 87

Де зустрічається група?

У Львові біля ТК Кінг-Кросс Леополіс (АШАН) по вул. Стрийській.