SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа

З 1 січня 2020 року за співфінансування Європейського Союзу розпочалась реалізація проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа».

 

Проєкт скерований на налогодження співпраці між організаціями громадянського суспільства та місцевими органами влади з метою вирішення пріоритетних завдань, пов'язаних із безпекою та порятунком у Карпатах.

Проєкт має на меті об’єднати гірських громадських рятувальників Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей та запропонувати механізм залучення волонтерів для пошуку та порятунку людей в Карпатах. 

  

В рамках реалізації проєкту передбачено низку заходів, спрямованих на встановлення діалогу між владою та громадянським суспільством, щоб усунути існуючі проблеми та здійснити реальні кроки щодо підвищення безпеки в горах. Серед іншого:

 • 27 лютого 2020 року в Івано-Франківську відбулась конференція з нагоди старту проєкту ЄС «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» Професійні та громадські гірські рятувальники, представники державних служб з надзвичайних ситуацій Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей, волонтери та члени громадських організацій, спортивних та туристичних клубів України; інструктори з водного та лижного туризму об’єдналися під час інавгураційної конференції проєкту «SWIFT: Карпатська пошуково-рятувальна мережа» на одному майданчику задля співпраці в опрацюванні механізму залучення волонтерів для пошуку та порятунку людей в Карпатах, опираючись на досвід польських колег з Гірського добровільного загону рятування – Група Криніцка (GOPR).  Більше інформації тут.

 • Наступна міжнародна конференція з питань безпеки в горах запланована на 11-12 жовтня 2021 року. Під час конференції заплановано провести презентацію структури Карпатської пошуково-рятувальної мережі, здійснити представлення інформаційної системи з мобільним додатком «Порятунок», провести демонстрацією покращення ефективності проведення пошукових операцій, а також обговорення, зустрічі, знайомства та налагодження співпраці. Організатор заходу ГО «Асоціація гірських провідників «Ровінь». Усіх зацікавлених запрошуємо взяти участь.

  Загалом, конференції в рамках проекту проводяться з метою об'єднання всіх зацікавлених сторін, побудови співпраці, створення механізмів щодо залучення волонтерів до пошуку та порятунку людей у горах, налагодження співпраці між представниками громадськості та влади;
 • У продовж березня-листопада 2020 року, в рамках проекту проведено ремонтні роботи в «Навчально-тренувальному центрі підготовки гірських провідників та рятувальників» в с. Довге, Дрогобицького району, Львівської області. Таким чином створено базу для проходження навчань волонтерами в рамках проекту та після його завершення.

  

  

 

    

 • Незабаром свої двері відчинить облаштований регіональний громадський навчальний центр у м. Ворохта (Івано-Франківська область) для навчання гірських рятувальників у реальних умовах який забезпечуватиме підготовку громадських рятувальників на постійній основі;
 • 14 серпня 2020 року у Верховині в рамках проєкту «SWIFT – Карпатська пошуково-рятувальна мережа» відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню напрямків співпраці між мережею гірських рятувальників-волонтерів та адміністраціями об’єктів природо-заповідного фонду (національні природні парки, регіональні ландшафтні парки тощо), організаторами туристичних походів та масових заходів в Карпатському регіоні. Більше інформації за посиланням.

 

 • 02-06 червня 2021 р. відбулись спільні навчання гірських рятувальників на місцевості зі складним рельєфом. Місце проведення - скелі на території скельного комплексу поблизу села Ямельниця Львівської області та територія «Карпатського моря» в селі Довге, Дрогобицького району. 24 учасники та 4 тренери з Польщі проходили тренінг 5 днів. В навчальній програмі: вибір точок кріплення, організація безпечного місця для рятувальників, види транспортування потерпілого з різними видами травм, наведення та транспортування по переправах. Застосування ношів, косинки та іншого спорядження для транспортування Більше інформації на сторінці проекту у Фейсбук 

  14-18 липня 2021 року в Верховині відбуватимуться навчання гірських рятувальників на гірських річках та водах зі швидкою течією. В програмі навчань: використання аварійно-рятувального спорядження, методів та техніки рятувальних робіт за Програмою RESCUE 3. Заходи покликані підвищити професійний рівень державних та громадських рятувальників та сприяти розвитку здатності ефективно брати участь у спільному реагуванні на виниклі ризики.

  Приєднатись до волонтерського руху та мережі гірських рятувальників-волонтерів запрошуємо шляхом підписання МЕМОРАНДУМУ

  http://forms.gle/sJR7tSrLTXJegu1M8


   

  З 28 травня команда проекту приступила до розробки та впровадження інформаційної 
  системи та мобільного додатку "Порятунок", які покликані суттєво вплинути на скорочення
  часу реагування на сигнал біди від потерпілої особи завдяки чіткому визначенню GPS
  координат особи, що потребує такої допомоги. Презентацію "Порятунку" заплановано на
  жовтень 2021 року.

  Програму розвитку волонтерського руху можна скачати тут.