Виберіть свою мову

Велотур навколо

Гори Товстої

Старт від гірського притулку на хуторі Ровінь і мандрівка вздовж річки Стрий вверх за течією. Першим пунктом для огляду стане штучне озеро з біле латаття різного відтінку, які привезені сюди з Київського ботанічного саду. Об’їхавши озеро з лівого боку і піднявшись на дамбу – відкриється вид на ще одне озеро з голубою водою, яке утворилось у глибині кар’єру. Кар’єр повстав внаслідок розбирання двох паралельних тунелів, що провадили сюди від дамби велетенського водосховища, яке мало повстати вище за течією річки Стрий. Це водосховище ще відоме під назвою «Карпатське море».

Завершивши огляд, слід повернутись до центральної дороги і продовжити свою подорож вверх по берегу річки. Доїхавши до бетонної споруди, яку туристи назвали «сова», можна оцінити масштаби будівництва дамби. Роботи по облаштуванню водосховища тривали безперервно 4 роки, але внаслідок руху гірської породи, будівництво «Карпатського моря» так і не було завершене. Природа там зберегла свій недоторканий вигляд. Туди власне і прямує наш шлях. 

Ще минаємо кілька природніх озер і рухаємось через село Довге. Старі дерев’яні хати та церка Введення в Храм Пр. Богородиці (1903) року дають уявлення про бойківський стиль народного будівництва та сакральної архітектури.

Далі, минаючи підвісний міст, який сполучає дві частини села, не перетинаючи річки Стрий, рухаємось польовою дорогою до місцевості Батинець. Зліва за річкою, найвища вершина. Це гора Небесної Сотні, на яку прокладена Хресна дорога з капличками на місці стацій. Під вершиною виблискує позолочений купол однієї з капличок. До речі, гора Небесної Сотні є найвищою вершиною Дрогобицького району Львівшини і з її вершини відкриваються прекрасні краєвиди на Сколівські Бескиди та русло річки Стрий, яка у цій місцевості робить практично коло, формуючи півострів. Саме цей півострів (Лікоть) до якого можна дістатись через підвісний міст над річкою і є пунктом нашого призначення. 

Відвідавши Батинець і вдосталь насолодившись краєвидами та меандрами річки Стрий, слід виїхати на шосе і рухатися в сторону с.Новий Кропивник. Швидко ви доїдете до автомобільного моста через річку Стрий, за яким треба повернути праворуч. Діставшись перших хат населеного пункту Перепростиня і перетнувши потік слід повернути праворуч і дорогою через село продовжити свій рух до перевалу, який розділяє Дрогобицький та Сколівський райони. 

Дорогою зустрінемо нафтові качалки, що є символом давньої слави нафтовидобутку в Галичині. При виїзді на перехрестя дороги, що веде зі Східниці до с.Урича слід повернути праворуч. Справа від дороги побачимо меморіал жертвам Голокосту, саме в цих місцях орудував сумнозвісний Пітер Ментен

Через незначний період часу, обережно рухаючись вниз гравійною дорогою, дістанемось перехрестя. Його легко буде ідентифікувати – почнеться асфальт. Саме тут слід зупинитись і пройшовши між будинком і церквою, яка знаходиться на горі зліва, відвідати Музей історії «Тустань»

Відвідавши всі ці об’єкти, потрібно рухатись асфальтованою дорогою в напрямку села Підгородці. Проїхавши близько 5 км. слід повернути вправо на міст за вказівником, який стоїть зліва від дороги, в напрямку гірського притулку «Ровінь»

  • Відстань
  • 33 км
  • Тривалість
  • 8-10 години

Ми пропонуємо

200 грн

Прокат велосипеда на один день

150 грн

Проживання в гірському притулку «Ровінь»

150 грн

Послуги гіда-провідника за годину

200 грн

Триразове харчування

1000 грн

Послуги гіда-провідника на один день

Для організованих груп діє гнучка система знижок. Є можливість організації харчування після проведення сплаву.

  • Замовити проживання та прокат велосипеда
  • +38 067 458 48 54
  • +38 067  737 61 63
  • rovin@i.ua