Велотур навколо

с.Майдан

Старт від гірського притулку на хуторі Ровінь і мандрівка вздовж річки Стрий вверх за течією. Першим пунктом для огляду стане штучне озеро з ліліями різного відтінку (білі, рожеві), які привезені сюди з Київського ботанічного саду. Об’їхавши озеро з лівого боку і піднявшись на дамбу – відкриється вид на ще одне озеро з голубою водою (справжня голуба лагуна), яке утворилось у глибині кар’єру. Кар’єр повстав внаслідок розбирання двох паралельних тунелів, що провадили сюди від дамби велетенського водосховища, яке мало повстати вище за течією річки Стрий. Це водосховище також відоме під назвою «Карпатське море», якому так і не судилося бути наповненим водою. Берег кар’єру демонструє карпатський фліш.

Завершивши огляд, слід повернутись до центральної дороги і продовжити свою подорож вверх по берегу річки. Доїхавши до бетонної споруди, яку туристи назвали «сова», можна оцінити масштаби будівництва дамби. На протилежному боці річки добре видно споруду, що була призначена для переливу води у випадку переповнення водосховища. Висота дамби, яка мала повстати – сягала 60 м. Роботи по облаштуванню водосховища тривали безперервно 4 роки, але внаслідок руху гірської породи, будівництво «Карпатського моря» так і не було завершене. Вверх за течією річки Стрий на десятки кілометрів уся територія підлягала затопленню, тому в розбудову інфраструктури там зовсім не вкладали коштів. Населені пункти були відселені. Природа там зберегла свій недоторканий вигляд. Туди власне і прямує наш шлях.

Ще минаємо кілька природніх озер і рухаємось через село Довге (Гірське). Статус населеного пункту селу повернули лише у 2008 році. Старі дерев’яні хати та церка Введення в Храм Пр. Богородиці (1903) року дають уявлення про бойківський стиль народного будівництва та сакральної архітектури, адже це територія етнічного регіону Бойківщина.

Через підвісний міст, який сполучає дві частини села розділені річкою Стрий, рухаємось до церкви Преображення Господнього (Друга назва – Св. Миколая 1903 року) на іншому боці. На цвинтарі, який розташований одразу біля церкви, похований Корнило Устиянович – український художник, письменник та публіцист. У Львові редагував, ілюстрував сатирично-гумористичний часопис «Зеркало». Найчисленніше виявився у церковному монументальному малярстві: ікони для понад 50 церков, 15 іконостасів, 11 стінописів. Уже на виїзді з Довгого варто завітати до школи, яка стоїть зліва при дорозі. Тут можна оглянути кабінет народознавства, де представлені елементи побуту, одяг, реманент жителів села сторічної давності та іконостас з церкви Св. Миколая, 1723 року.

Далі повернувшись на головну дорогу, яка пролягає понад річкою прямуємо в напрямку с. Рибник. По дорозі нас чекає незначний крутий підйом на вершині якого варто затриматись. Це місцевість, яку називають «над вир». Все тому, що внизу урвища вирує річка Стрий розбиваючись у велетенські пласти каміння шавери. Над скелею колись у давнину функціонувала сторожова застава, яка пильнувала за підступами ворога та рухом купецьких караванів вздовж річки і своєчасно інформувала залогу фортеці Тустань про можливу небезпеку. Звідси і назва Чатова скеля або Чортова.

Спустившись вниз до річки попри водокачку і перетнувши міст на річці Рибник, яка впадає у Стрий виїжджаємо на головну дорогу, яка прямує зі Східниці до м.Турка. Повертаємо ліворуч і рухаємось цією дорогою аж до місця злиття двох річок Рибник та Рибник-Зубриця. Далі на роздоріжжі тримаємось лівіше і прямуємо до мурованого костелу Св.Анни у с.Майдан.

Якщо перед костелом повернути вліво і проїхати кілька десятків метрів то справа можна побачити залишки велетенської доменної печі. А проїхавши далі через міст потрапити на територію колишнього піонерського табору, де серед іншого, око потішить старий палац, який зараз у стані реконструкції.

Повернувшись до костелу і проїхавши ще кількасот метрів головною дорогою, можна побачити досить гарну дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці збудовану 1939 році. А якщо далі продовжити маршрут цією дорогою то можна потрапити до лісничівки, де зимує стадо зубрів, яких не так давно почали тут розводити у дикій природі. Місцевість називається Мальмансталь – колишня німецька колонія.

Повернення до гірського притулку пролягатиме тією самою дорогою.

Якихось витрат, які можуть вас очікувати під час мандрівки не передбачається, хоча слід пам’ятати про кошти на харчування по дорозі.

Гарних вражень та щасливої дороги!

  • Відстань
  • 29 км
  • Тривалість
  • 5-7 годин

За потреби на базі можна скористатись
ремонтним набором для велосипеда
медичною аптечкою

Проживання в гірському притулку 250 грн/ос./ніч (у випадку поселення більше ніж на одну ніч діють суттєві знижки)

Ми пропонуємо

400 грн

Прокат велосипеда на один день

250 грн/ос./ніч

Проживання в гірському притулку «Ровінь»

250 грн

Послуги гіда-провідника за годину

270 грн/ос.

Триразове харчування

1500 грн/день

Послуги гіда-провідника на день

Для організованих груп діє гнучка система знижок. Є можливість організації харчування після проведення сплаву.

  • Замовити проживання та прокат велосипеда
  • +38 067  737 61 63
  • rovin@i.ua