Волонтери

для культурної спадщини

Реалізація з 01 вересня 2022 року до 30 червня 2023 року

  • Тривалість
  • 11 місяці

Партнери проєкту:

Мета проєкту

Привернути увагу громадськості до збереження спільної історичної та культурної спадщини та створити атмосферу дружба, довіри та дружніх стосунків між учасниками волонтерських таборів та представниками місцевих громад транскордонного регіону.

Залучати молодь до збереження та промоції культурної та історичної спадщини малих міст прикордонного регіону.

 

Заходи у проекті

  1. Організація волонтерського табору в Угнові

18 учасників з України в тому числі із числа внутрішньо-переміщених осіб впродовж 10 днів будуть разом із місцевою молоддю упорядковувати території пам’яток архітектури, відновлювати пошкоджені будівлі, навчатися, спілкуватися, генерувати ідеї, втілювати їх, подорожувати…

Волонтерський ревіталізаційний табір-резиденція допоможе інтегрувати молодь, яка змушена покинути свої домівки, та допоможе їй втілювати соціальні та громадські ініціативи. 

  1. Організація волонтерського табору в Перемишлі

18 учасників з Польщі та з числа переселенців з України впродовж 10 днів будуть разом із місцевою молоддю упорядковувати території об'єктів історичної та культурної спадщини: Кіркут в Перемишлі, греко-католицька церква в Посаді Риботицькій, Православна церква Різдва Пресвятої Богородиці в Перемишлі 19 ст., Монастирський комплекс о.о. Кармелітів в Перемишлі.

  1. Тренінги для молоді та обмін досвідом під час таборів

про важливість охорони культурної спадщини; цінності культурної спадщини, про пам'ятки мистецтва та архітектури; про діяльність молодіжних організацій та молодіжного руху, роль волонтерства, принципи його організації та можливості…

  1. Публікації про Червоноградський район та Перемишльський Повіт

Публікації є частиною впровадження мікропроектів самими волонтерами, які відбуватимуться в межах волонтерських таборів. Інформацію для публікацій збиратимуть та систематизуватимуть самі волонтери.

 

 

 

Брошура "Волонтери для культурної спадщини"  

 

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ "ВОЛОНТЕРИ ДЛЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ. ПЕРЕМИШЛЬ" 

Виконані кроки

Асоціація гірських провідників «Ровінь» за підтримки Європейського Союзу 2-6 листопада 2022 та 9-16 грудня 2022р провела волонтерський табір «Наша спільна культурна спадщина» в найменшому місті України – Угнів – в рамках реалізації проекту "Волонтери для культурної спадщини", який популяризує ідеї волонтерства серед молоді та підтримує збереження культурно-історичної спадщини.

Спадщина є там, де є спадкоємці. І саме ми є спадкоємцями нашої землі, нашої культурної, історичної, природної спадщини, ми є нащадками тих, хто творив, розвивав і передав нам ці надбання! Особливо гостро відчувається біль за зруйновані пам’ятки архітектури, культури, історії саме сьогодні, під час війни, коли їх знищує ворог, знищує безжалісно, часом до тла…

Час та природа теж руйнує та нищить…але там, де можна допомогти та намагатись зберегти – робімо! В Угнові багато сакральних пам’яток. Наскільки він малий, настільки насичений відбитками давніх культур. Тут жили три народності (українська, польська і єврейська) і кожна з них залишила свій слід.

Нам вдалось долучитись до відновлення синагоги - пам’ятки, зведеної на початку ХХ століття в стилі історичного модерну. Синагога руйнується на очах, зокрема, через пошкоджений дах. Через отвір в даху роками завіває вітер, дощ, сніг, замокають стіни, сиплеться цегла... Завдяки спільним зусиллям керівництва Аграрно-будівельного ліцею, волонтерам проекту «Волонтери для культурної спадщини», представникам Асоціації гірських провідників «Ровінь» вдалось перекрити частину даху, засклити вікна, вичистити всередині будівлю. Ми раді долучитись саме до збереження цієї пам’ятки та віримо у її відновлення та нове життя.

Асоціація гірських провідників «Ровінь» зі Львова запрошує взяти участь молодих людей з числа внутрішьо-переміщених осіб у волонтерському таборі «Наша спільна культурна спадщина» в найменшому місті України – Угнів.

Волонтерський ревіталізаційний табір-резиденція допоможе інтегрувати молодь, яка змушена покинути свої домівки, та допоможе їй втілювати соціальні та громадські ініціативи.

Реєстрація за посиланням